Bieg Chaber

Bieg Chaber

Charytatywny berzyński bieg z przeszkodami 

Współorganizujemy bieg

Stowarzyszenie LORD’S jest współorganizatorem biegu charytatywnego CHABER
 
Charytatywny Berzyński Bieg z Przeszkodami jest imprezą cykliczną promującą walory przyrodniczo-turystyczne ziemi wolsztyńskiej oraz szczytną ideę Biegam-Pomagam. Środki pozyskane z opłaty startowej zostają przekazane na potrzeby konkretnych osób.
 
Mimo iż biegów charytatywnych jest wiele, ten jest inny. Aby poczuć się jak osoby przez nas wspierane, które nie mają łatwo, dołożono do biegu kilka przeszkód, które umilają bieg. Nie jest to jednak bieg na tyle hardcorowy, aby nie poradził sobie z nim niedzielny biegacz z odrobiną samozaparcia.

Edycja 2019 już 30 czerwca!

IV Edycja biegu
2019 - biegniemy dla Tomka

Już w czerwcu zapraszamy na 4 edycję Charytatywnego Berzyńskiego Begu z Przeszkodami. Tym razem biegniemy dla Tomka, który cierpi na zwyrodnienie siatkówki. Pomóżmy mu odzyskać wzrok! Więcej o Tomku przeczytacie tutaj -> http://tomaszdrzewiecki.pl/ 

 Na bieg zapiszecie się pod tym linkiem – >

 

współorganizatorzy Biegu:  

Sołectwo Berzyna z panem sołtysem Piotrem Skupniewiczem na czele,

Stowarzyszenie Harcerskie Wir z druhem Marcinem Klessą oraz Zuzanną Rybicką,

Fundacja Sezon na cuda, z jej prezesem – panią Katarzyną Bogucką oraz

Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni

oraz nasze Stowarzyszenie LORD`SPoprzednie edycje biegu Chaber

III Edycja biegu
2018 - biegniemy dla Franka

Franek Piskorz urodził się w 2014 r., w 30 tygodniu ciąży bliźniaczej. Choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce oraz padaczkę lekooporną. Nie siedzi, nie chodzi, nie widzi. Jest  dzieckiem leżącym, który stale potrzebuje opieki rodziców. Szansą dla Franka jest rehabilitacja, wyjazdy na turnusy i terapia komórkami macierzystymi. Wszystko to w połączeniu z zakupem lekarstw, sprzętu oraz środków higienicznych tworzy niebotyczne koszty, na które nie stać rodziców.

zestawów przeszkód
uczestników biegu
zł przekazanych rodzicom

II Edycja biegu
2017 - Biegniemy dla Madzi i Niny

Rodzeństwo Magdalena (5 l.) i Nina (2 l.) cierpią na tą samą chorobę która odbiera im zdrowie, dzieciństwo, ogranicza i utrudnia czynności życiowe to MIASTENIA WRODZONA. Magdalena jest starsza od Niny 3 lata, choć nic na to nie wskazywało zła historia powtórzyła się w tej rodzinie dwa razy. Obie dziewczynki od razu po urodzeniu był reanimowane, obie tak samo choć w innym czasie walczyły o życie, zostały odratowane, podłączone do respiratora i tak jest po dziś dzień. Siostry są zupełnie wiotkie, nie poruszają nóżkami i rączkami, nie mogą siedzieć ani chodzić.

zestawów przeszkód
uczestników biegu
zł przekazanych rodzicom

I Edycja biegu
2016 - Biegniemy dla Małgosi

Premierowy CHABER 2016 zorganizowaliśmy dla Małgosi, która mimo swojego młodziutkiego wieku ma za sobą wiele trudnych dni i pokonanych przeszkód.

Małgosia od urodzenia cierpi na zespół wad wrodzonych charakterystycznych dla rzadkiego zespołu Pena-Shokeira i zespołu Westa oraz choruje na kamicę nerek. Małgosia jest żywiona dojelitowo, z powodu przewlekłej niewydolności oddechowej wspomagana jest przez respirator.

zestawów przeszkód
uczestników biegu
zł przekazanych rodzicom