Bieg Chaber

Bieg Chaber

Charytatywny berzyński bieg z przeszkodami 

Edycja 2020 już 28 czerwca!
Poinformujemy was w tym miejscu, gdy zapisy się rozpoczną.

Współorganizujemy bieg

Stowarzyszenie LORD’S jest współorganizatorem biegu charytatywnego CHABER
 
Charytatywny Berzyński Bieg z Przeszkodami jest imprezą cykliczną promującą walory przyrodniczo-turystyczne ziemi wolsztyńskiej oraz szczytną ideę Biegam-Pomagam. Środki pozyskane z opłaty startowej zostają przekazane na potrzeby konkretnych osób.
 
Mimo iż biegów charytatywnych jest wiele, ten jest inny. Aby poczuć się jak osoby przez nas wspierane, które nie mają łatwo, dołożono do biegu kilka przeszkód, które umilają bieg. Nie jest to jednak bieg na tyle hardcorowy, aby nie poradził sobie z nim niedzielny biegacz z odrobiną samozaparcia.

IV Edycja biegu
2019 - biegniemy dla kasi

W edycji 2019 biegliśmy dla Kasi Wróblewskiej, która mając 19 lat zachorowała. Nie zdążyła zdać matury ponieważ 20 marca 2005 roku w wyniku nagłego zatrzymania pracy serca straciła przytomność i zapadła w śpiączkę mózgową. Wybudziła się dopiero po 3 miesiącach. Kasia ma wszczepiony kardiowerter, jest po tracheotomii, ma czterokończynowy niedowład spastyczny. Do dziś nie chodzi, porusza się tylko na wózku inwalidzkim. Leczona jest toksyną botulinową w celu zmniejszenia napięcia mięśni. Jedną z form leczenia, która przynosi efekty jest intensywna codzienna rehabilitacja oraz udział w turnusach rehabilitacyjnych. Koszt takiego turnusu to od 6 do 14 tysięcy złotych,. To bariera nie do przeskoczenia dla rodziców Kasi. 

Organizatorami biegu było Sołectwo Berzyna z panem sołtysem Piotrem Skupniewiczem na czele, Stowarzyszenie Harcerskie Wir z druhem Marcinem Klessą oraz Zuzanną Rybicką, Fundacja Sezon na cuda, z jej prezesem – panią Katarzyną Bogucką, Wolsztyński Klub Biegowy oraz nasze Stowarzyszenie LORDS.

zestawów przeszkód
uczestników biegu
zł przekazanych rodzicom

III Edycja biegu
2018 - biegniemy dla Franka

Franek Piskorz urodził się w 2014 r., w 30 tygodniu ciąży bliźniaczej. Choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce oraz padaczkę lekooporną. Nie siedzi, nie chodzi, nie widzi. Jest  dzieckiem leżącym, który stale potrzebuje opieki rodziców. Szansą dla Franka jest rehabilitacja, wyjazdy na turnusy i terapia komórkami macierzystymi. Wszystko to w połączeniu z zakupem lekarstw, sprzętu oraz środków higienicznych tworzy niebotyczne koszty, na które nie stać rodziców.

zestawów przeszkód
uczestników biegu
zł przekazanych rodzicom

II Edycja biegu
2017 - Biegniemy dla Madzi i Niny

Rodzeństwo Magdalena (5 l.) i Nina (2 l.) cierpią na tą samą chorobę która odbiera im zdrowie, dzieciństwo, ogranicza i utrudnia czynności życiowe to MIASTENIA WRODZONA. Magdalena jest starsza od Niny 3 lata, choć nic na to nie wskazywało zła historia powtórzyła się w tej rodzinie dwa razy. Obie dziewczynki od razu po urodzeniu był reanimowane, obie tak samo choć w innym czasie walczyły o życie, zostały odratowane, podłączone do respiratora i tak jest po dziś dzień. Siostry są zupełnie wiotkie, nie poruszają nóżkami i rączkami, nie mogą siedzieć ani chodzić.

zestawów przeszkód
uczestników biegu
zł przekazanych rodzicom

I Edycja biegu
2016 - Biegniemy dla Małgosi

Premierowy CHABER 2016 zorganizowaliśmy dla Małgosi, która mimo swojego młodziutkiego wieku ma za sobą wiele trudnych dni i pokonanych przeszkód.

Małgosia od urodzenia cierpi na zespół wad wrodzonych charakterystycznych dla rzadkiego zespołu Pena-Shokeira i zespołu Westa oraz choruje na kamicę nerek. Małgosia jest żywiona dojelitowo, z powodu przewlekłej niewydolności oddechowej wspomagana jest przez respirator.

zestawów przeszkód
uczestników biegu
zł przekazanych rodzicom